Android: jak pobrać muzykę lub film z YouTube?

14 sierpnia 2018

Pobieranie muzyki z YouTube

Google nie próbuje udawać i po prostu nie daje możliwości zapisywania filmów z YouTube do obejrzenia w trybie „na później”. Na szczęście są aplikacje pozwalające zapisywać filmy oraz muzykę z tego serwisu na urządzenia z Androidem.

Jak pobrać materiał wideo z YouTube na tablet albo smartfon z Androidem, jeśli Google blokuje taką sposobność? Nie pomaga w tym aspekcie nawet przeszukiwanie sklepu Google Play. Jest to spowodowane tym, że wszystkie aplikacje są dokładnie usuwane z indeksu. Na szczęście, istnieje sposobność pobierania oraz uruchamiania aplikacji, które nie są dostępne w oficjalnym sklepie firmy.

Oczywiście, pobieranie aplikacji spoza oficjalnej dystrybucji Google’a to duże ryzyko. Instalowanie programów ze źródeł niewiadomego pochodzenia, od nieznanych, a także niesprawdzonych dostawców może bowiem skutkować zainfekowaniem telefonu. Na szczęście macie szansę skorzystać z naszej pomocy. Zespół Techa wykona za Was bowiem ciężką i niebezpieczną pracę w tym temacie.

Jaka aplikacja do pobierania filmów oraz muzyki z YouTube jest najlepsza?

Zdecydowaliśmy się na TubeMate. Jest to jedna z najbardziej popularnych aplikacji, które służą do pobierania filmów i muzyki zarówno z YouTube na telefon lub tablet z Androidem.

Aplikacje muzyczne

Pomimo, że aplikacja TubeMate jest darmowa - oraz spoza oficjalnej dystrybucji Google’a - gwarantuje nam sporo możliwości. Dzięki temu możemy nie tylko pobierać materiały wideo w wyselekcjonowanej przez nas rozdzielczości, ale również „wydobywać” z nich jedynie ścieżkę audio, którą możemy zapisać w formacie MP3.

Jak zainstalować TubeMate na urządzeniu z Androidem?

Jeśli Google domyślnie blokuje sposobność pobierania aplikacji spoza jego oficjalnego sklepu, to jak zainstalować TubeMate na smartfonie albo tablecie? Poniżej możecie przeczytać instrukcję "krok po kroku". Dowiecie się z niej, co zrobić, aby zrealizować to zadanie. Pamiętajcie, że wszystkie wykonywane przez Was działania realizujecie na własne ryzyko - my jedynie pokazujemy Wam, że jest taka opcja.

Żeby zainstalować TubeMate na początek trzeba przygotować urządzenie, aby była sposobność pobierania aplikacji od firm trzecich. W tym celu musicie wejść w Ustawienia, a potem w zakładkę Zabezpieczenia, gdzie znajdziecie pole Nieznane źródła, które należy uaktywnić.

Teraz nadszedł moment, aby pobrać plik aplikacji TubeMate, który można znaleźć na oficjalnej stronie (jego nazwa to youtube-tubemate.7.05.apk). Jeśli już znajdzie się na Waszym urządzenia, to wystarczy znaleźć go w menedżerze plików oraz uruchomić.

W momencie, kiedy na Waszym urządzeniu pojawiła się aplikacja, możecie swobodnie zapisywać filmy, aby potem je bez problemu oglądać.