Największe hity wszech czasów

1 sierpnia 2019

 

 

Powstały miliony piosenek. Większość z nich była super hitem przez tydzień, dwa, góra miesiąc. Są jednak takie piosenki, które nigdy nie wyjdą z mody. Zna je tysiące ludzi na całym świecie. Codziennie dowiaduje się o nich kolejny młody człowiek. Jakie to piosenki? Który artysta może poszczycić się tytułem takiej gwiazdy?

Największymi hitami wszech czasów są:

Lose Yourself — Eminem, 2002

Mr. Brightside — The Killers, 2005

Numb — Linkin Park, 2003

Don’t Stop Believin’ — Journey, 1981

Smells Like Teen Spirit — Nirvana, 1991

In The End — Linkin Park, 2001

Hey Ya! — OutKast, 2003

Billie Jean — Michael Jackson, 1983

Seven Nation Army — White Stripes The, 2003

Fix You — Coldplay, 2005

Oczywiście lista może dziwić. Nie widzimy na niej takich nazwisk jak Michael Jackson czy The Beatles. To zestawienie zostało stworzone przez serwis Spotify, a więc osoby raczej w wieku 15 - 40 lat. Stąd brak wielkich nazwisk.

Największe polskie przeboje

Wiemy już co królowało na świecie. Dowiedźmy się jakie piosenki na zawsze podbiły serca polaków. Słuchacze jednej ze stacji radiowych wytypowali sto największych polskich hitów.

Oczywiście na pierwszym miejscu jest „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Drugie miejsce zajmuje tragicznie zmarła Anna Jantar z przebojem „Tyle słońca w całym miejsce”. Trzecie miejsce to Budka Suflera „Jolka, Jolka pamiętasz”. Czwarte to „Whisky” Dżemu. Na liście znajduje się oczywiście Maryla Rodowicz, Urszula, De Mono, Hey i Kasia Nosowska, Perfect, BAJM, Edyta Górniak. Ostatnie pozycje zajmują Izabela Trojanowska „ Wszystko, czego dziś chce”, Edyta Bartosiewicz „Sen”, Violetta Villas „Czarne Oczy” , Bajm „Dwa serca, dwa smutki”. Ostatnie miejsce, w tym zestawieniu zajmuje Marek Grechuta z utworem „Niepewność”. Biorąc pod uwagę charakter rankingu, nie jest to wcale miejsce najgorsze.