Ściąganie plików audio z YouTube: strony WWW oraz programy

11 lipca 2018

Legalna muzyka z internetu

Pobieranie muzyki, a może po prostu dźwięków z serwisu YouTube? Obecnie jest to na wyciągnięcie ręki i w dodatku banalnie proste. Przynajmniej jeśli korzysta się z tego zestawu narzędzi!

Wczoraj mieliśmy okazję podzielić się z wami pewnym pakietem rozwiązań, dzięki któremu w szybki i prosty sposób można ściągnąć filmiki z YouTube. Dziś natomiast zajmiemy się kwestią tego, jak pobrać tylko i wyłącznie ścieżkę audio. Tak jak było to w przypadku filmików, sposób jest bardzo prosty. Można korzystać nawet z tych samych narzędzi, które już nieco omówiliśmy w naszym wpisie z wczoraj. Zarówno ściąganie ścieżek audio jak i pobieranie muzyki z YouTube, nie jest czymś trudnym. Natomiast ścieżki jak i filmiki czasem mogą nam się przydać, chociażby przy wzbogacaniu naszych prezentacji. Jeśli dobierzemy jakiś chwytliwy cytat i będziemy mieć odpowiednie nastawienie, na YouTubie możemy znaleźć wiele interesujących materiałów, które mogą wzbogacić naszą pracę.

Czas na pobranie audio z YouTube i skorzystanie z narzędzia: Clip Converter

Jest to narzędzie, o którym mówiliśmy już wczoraj przy ściąganiu filmów. Można je także wykorzystać do pobierania muzyki. Bardzo dużym plusem jest to, że dzięki temu narzędziu od razu można pozyskać wspomniane wcześniej krótkie cytaty. Można je bowiem w tym narzędziu od razu nieco przyciąć, nie sięgając już po żadne dodatkowe programy.

Najpierw musimy wejść na stronę: clipconverter.cc/. Później musimy wkleić link do materiału, z którego muzyka ma zostać przez nas pobrana ( my skorzystaliśmy z materiału znajdującego się na naszym kanale: Jaki zegarek wybrać: smartwatch czy hybryda?). Później musimy wejść w zakładkę Konwertuj i wybrać format, który najbardziej nam odpowiada. Jeśli chodzi o audio do wyboru mamy: AAC, M4A i MP3. Gdy zaznaczymy już którąś z opcji, otworzy nam się nowy pakiet ustawień. tryb audio (skorzystanie z automatycznego jest zawsze dobrym rozwiązaniem, można jednak nieco kombinować przykładowo z bitrate - jeśli ktoś ma nieco czasu i ochotę), później należy wybrać fragment, którym jesteśmy zainteresowani, a dodatkowo można także użyć tagów ID3 v2. Kiedy kwestia z ustawieniami jest już załatwiona, można wybrać opcję Start.

Filmy i muzyka z youtube

Jak pobrać muzykę z Youtube

Gdy po kilku sekundach wybrany przez nas materiał się przekonwertuje, możemy zacząć plik pobierać w wybranej jakości. ClipConverter nie pozwala nam na pobieranie audio z dostępnych materiałów, które są tylko i wyłącznie muzyką. Nawet jeżeli jest ona darmowa. Osobiście polecam konwerter youtube jakim jest adconnect.pl/mp3

Jak pobrać muzykę z Youtube - JDOWNLOADER

Multiplatformowa aplikacja do pobierania plików, czyli właśnie JDOWNLOADER, sprawdza się także przy pobieraniu plików z YouTube. Dzięki niej pobierzemy nie tylko plik, ale również opisy, okładki i oczywiście muzykę.

Gdy aplikacja zostanie przez nas uruchomiona, musimy przejść do zakładki Zbieracz linków. Później powinien nas zainteresować przycisk "Dodaj nowe linki", który znajdziemy w lewym dolnym rogu. Gdy wyskoczy nam nowe oko, musimy tak wkleić odnośnik ( może być to chociażby Islands – Pyrosion z kanału Audio Library – No Copyright Music) i wybrać polecenie "Kontynuuj". W okienku "Zbieracz linków" mamy teraz cały pakiet, w skład którego wchodzą audio, opis, okładka i plik wideo. Prawym przyciskiem musimy znaczyć dokładnie ten element, który nas interesuje ( w tym przypadku muzyka ma format OGG) i nacisnąć opcję "Rozpocznij pobieranie". Później automatycznie zostaniemy przeniesieni do zakładki "Pobieranie". Tam możemy śledzić jak szybko ono następuje. Ta aplikacja jest do pobrania dla kilku systemów operacyjnych zupełnie za darmo. Oczywiście do pobrania jest na oficjalnej stronie projektu.

2Conv

Jest to nietypowe narzędzie ponieważ działa w formie przeglądarkowej, ale nie tylko. Możemy pobrać je jako aplikację na dysk komputera. Bardzo dobrze radzi sobie ze ściąganiem muzyki z YouTube, a w dodatku jego obsługa jest niezwykle prosta. Musimy wejść na stronę 2conv.com/pl/ . Jeśli interesuje nas wersja w przeglądarce, w białe pole wklejamy link do muzyki. Na pomarańczowym przycisku klikamy w format MP3 i wykonujemy polecenie "Konwertuj". Gdy aplikacja zakończy już pracę, wówczas zaznaczamy opcję "Pobierz" i utwór od razu można pobrać.

Jeśli wejdziemy na oficjalną stronę usługi, będziemy mogli pobrać także wersję na komputer. Jeśli ktoś zamierza regularnie z niego korzystać, może się ono okazać bardzo pomocne. Jednak wersja przeglądarkowa również jest bardzo sprawna.