Skąd pobierać muzykę na telefon i komputer?

11 sierpnia 2019

Lubisz słuchać muzyki? Zastanawiasz się skąd brać muzykę na telefon i komputer? Chcesz stworzyć swoją idealną playlistę? W tym artykule podpowiadamy jak to zrobić wygodnie i tanim kosztem. 

Spotify 

Jest to serwisu muzyczny dzięki któremu możesz stworzyć playlisty i słuchać muzyki bez przeszkód na każdym urządzeniu mobilnym z dostępem do Internetu. Spotify ma swoje aplikacje na telefony z systemem operacyjnym iOS i Android, a także na tablety i komputery. Bibliotek tej platformy muzycznej jest bardzo rozbudowana. Znajdziesz tam miliony utworów zarówno tych starych, jak i najnowsze premiery. Oczywiście, nie ma tam wszystkich utworów więc może zdarzyć Ci się rozczarowanie. Jest to wygodne rozwiązanie ze względu na to, że Spotify uczy się Ciebie i daje Ci propozycje utworów, które mogą Ci się spodobać. Możesz z niego korzystać bezpłatne, wtedy masz dostęp do ograniczonej wersji. Możesz tworzyć playlisty, ale słuchasz ich jedynie losowo i możesz zmienić utwór wybraną ilość razy. Jeśli chcesz się przekonać, co daje serwis w pełnych możliwościach masz możliwość skorzystania z bezpłatnego okresu próbnego. Po jego wykorzystaniu opłata to niecałe dwadzieścia złotych. Wtedy możesz robić w aplikacji co dusza zapragnie, a także pobierać utwory na telefon aby mieć do nich dostęp nawet jeśli nie masz połączenia z Internetem. 

Tidal 

Ten serwis muzyczny działa na tej samej zasadzie co Spotify. Znajdziesz tam wiele utworów, głównie z gatunku muzycznego rap, ze względu na założyciela serwisu Jay-Z. Tutaj także masz dostęp do bezpłatnego miesiąca, możesz tworzyć playlisty itd. Jest to kolejne bardzo wygodne rozwiązanie. 

Pobieranie muzyki z YouTube 

Jeśli wolisz pobierać muzykę bezpośrednio na swój telefon i to całkowicie za darmo, bez miesięcznych opłat możesz skorzystać z serwisów, które pozwalają na pobieranie utworów z YouTube w wersji audio. Zabiera to trochę więcej czasu niż słuchanie muzyki z aplikacji płatnych ale jest całkowicie darmowe.