Wyższa produktywność

6 grudnia 2019

Jeśli twoim celem jest by pracować mądrzej a nie ciężej i osiągać dobre rezultaty to koniecznie powinieneś wprowadzić kilka nowych zasad.
Kluczem do sukcesu jest dobre panowanie i organizacja czasu. Okazuje się, że najlepsze są metody najprostsze. Wystarczy, więc zwykły notes i długopis. Zapisujemy, więc listę zadań do wykonania i ustalamy, które są priorytetowe. Na dobry początek dnia zaleca się wykonie zadania, którego nie lubimy i takiego, które od dawna było odkładane. Właśnie rano, gdy mamy najwięcej energii najłatwiej poradzimy sobie z zadaniem problemowym.
W swojej pracy stawiajmy na systematyczność i grupowanie zadań. Łączenie aktywności w konteksty to dobre rozwiązanie, bo oszczędza czas. Można przykładowo dzielić pracę na bloki tematyczne i w danym czasie odpowiadać na maile, ale wykonywać zaległe telefony.
W produktywnej pracy bardzo ważne jest także by nie rozpraszać się niepotrzebnie. Jeśli więc pracujemy przy komputerze powinniśmy na ten czas wyłączyć powiadomienia, serwisy społecznościowe i starać się zajmować jedną czynności w danym okresie. Więcej na temat produktywności znajdziecie tutaj